Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer stainless steel peb warehouse shed, mild steel peb warehouse shed, mild steel prefabricated warehouse shed and 4inch mild steel prefabricated warehouse shed.
₹ 250 / sq ft Get Latest Price
| Surface Treatment | Color Coated |
| Material | Steel |
| Usage/Application | Warehouse |
| Built Type | Prefab |
| Brand | JP |
| Thickness | 20.5 mm |
| Height | 25 Feet |
Minimum order quantity: 10000 sq ft
₹ 200 / sq ft Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Built Type | Prefab |
| Usage/Application | Warehouse |
| Thickness | 8.5 mm |
| Brand | JP |
| Height | 30.5 Feet |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
₹ 250 / sq ft Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Built Type | Modular |
| Usage/Application | Factory |
| Thickness | 20 mm |
| Brand | JP |
| Height | 25 Feet |
Minimum order quantity: 50000 sq ft
₹ 200 / sq ft Get Latest Price
| Surface Treatment | Color Coated |
| Material | Mild Steel |
| Built Type | Prefab |
| Sheet Thickness | 10 mm |
| Wall Thickness | 4" |
| PEB Roof Slope | Double Slop |
| Brand | JP |
Minimum order quantity: 10000 sq ft
JAY KOSHTI (Proprietor)
J P Industries
87, Nandanvan Industrial Park -2, Daskroi, Bakrol Bujrang
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India