Providing you the best range of prefabricated building structure, ms warehouse shed, pre engineered building manufacturer in ahmedabad and mild steel prefabricated warehouse shed with effective & timely delivery.
₹ 220 / sq ft Get Latest Price
| Building Type | Industrial Shed |
| Area | 25000 sq.ft |
| Structure Type | PEB |
| Usage Application | Industrial |
| Number Of Floors | Single Floor |
| Industrial Building Type | Metal Building |
| Service Mode | Supply And Installation |
| Material | Mild steel |
| Service Location | India |
| Thikness | 5/6/8/10mm |
| type | Prefab |
Minimum order quantity: 5000 sq ft
₹ 250 / sq ft Get Latest Price
| Surface Treatment | Color Coated |
| Service Location | Ahemdabad |
| material | MS |
| Type | PreFab |
| thikness | 10 mm |
| Brand | JP |
| Height | 18.5 Feet |
Minimum order quantity: 5000 sq ft
₹ 200 / sq ft Get Latest Price
| Building Usage | Industrial Shed |
| Built Type | Prefab |
| Built-up Area | 10000 sq ft |
| Span (Width) | 30 m |
| Height | 20 Feet |
| Material | Mild Steel |
| Surface Treatment | Paint Coated |
| Service Location/City | Ahmedabad |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | JP |
Minimum order quantity: 10000 sq ft
₹ 250 / sq ft Get Latest Price
| Service Location | Ahemdabad |
| Brand | JP |
| Thickness | 18.5 mm |
| Height | 25.5 Feet |
| Usage | Warehouse |
| Material | Mild Steel |
Minimum order quantity: 5000 sq ft
JAY KOSHTI (Proprietor)
J P Industries
87, Nandanvan Industrial Park -2, Daskroi, Bakrol Bujrang
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India